Rekonstrukce společných prostor činžovního domu


  
    Vestibul - Vestibul domu po instalaci nové historické dlažby, zvonků, mramorového obkladu a osvětlení. Dále byla zrenovována původní mříž, která byla doplněna o zemní samozavírač, madlo a magnetické otevírání pomocí čipu. Nejnáročnější prací byla obnova historických štuků.

Rekonstrukce společných prostor činžovního domu z přelomu 19. a 20. století spojená s kompletní výměnou plynového a elektrického vedení. Výměnou či kvalitní a odbornou renovací prošly prakticky všechny možné prvky. Bylo zapotřebí obnovit historickou dlažbu, mosazné kování, dřevěné zábradlí či dveře do bytů (výroba replik). Dále byly provedeny nové omítky, obnoveny historické štuky, doplněn mramorový obklad ve vestibulu domu, instalovány nová světla (původní se bohužel nedochovaly). Zábradlí, okna a zbývající mosazné prvky byly zbaveny nánosů emailů. Žulové schody byly pemrlovány a impregnovány. Zajímavým technickým řešením je instalace všech měřičů energií (elektroměry a plynoměry) do jednoho místa (suterén domu). Díky tomu zmizely z chodeb všechny nevzhledné trubky, kabely a plechové skříně rozvaděčů.


  
    Vstupní hala - Ve vstupní hale byla instalována replika historické dlažby, vyčištěn a doplněn mramorový obklad. Bylo nutné opravit původní štuky, zrenovovat vstupní dveře. Dále byly vyrobeny repliky mosazných tyčí, včetně držáků (v celém domě se dochovaly pouze 3 ks).

  
    Vstupní hala - Na pravé straně fotky je vidět instalace poštovních schránek v nice. Za nimi se nachází kompletní rozvody plynu a silno i slaboproudé elektřiny pro celý dům.

  
    Mosazná tyč - Replika mosazné tyče - ochrana rohu.

  
    Schodiště - Kompletní pohled na zrekonstruované schodiště.

  
    Schodiště - Detail schodiště.

  
    Zábradlí - Detail zábradlí.

  
    Historická dlažba - Detail historické dlažby (replika) po pokládce.

  
    Přívod energií - Místo přívodu energií do domu po rekonstrukci.

  
    Měřiče - Místo pro měřiče. Do jedné z části suterénu byly instalovány měřiče plynu a el. energie. Dále byly do místnosti soustředěny veškeré slaboproudé instalace (ovládání zvonků, rozvody telekomunikací - O2, UPC).

  
    Sklepy - Sklepy po požadované rekonstrukci.

  
    Instalace plynu - instalace plynového vedení k jednotlivým bytům

  
    Instalace plynu - instalace plynového vedení k jednotlivým bytům

  
    Instalace plynu - instalace plynového vedení k jednotlivým bytům

  
    Pokládka historické dlažby - pokládka replik historických dlažeb

  
    Pokládka historické dlažby - pokládka replik historických dlažeb - detail

  
    Vestibul - vestibul - původní stav

  
    Sklepy - sklepy - původní stav

  
    Sklepy - sklepy, přívod energií do domu - původní stav

  
    Sklepy - sklepy - místo pro měřiče - původní stav